Všetko, čo vieme o novom iPade Pro 2018 bez rámčeka

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.sk/blog/6255-2">
Pinterest
Pinterest
Instagram


Zvesti o najnovšom iPade bez rámčeka už bolo dosť, posledná aktualizácia iOS 12 prezradila, ako to v skutočnosti bude. Keď sa Apple ani nezmienil o nových iPhonoch a iPadoch na WWDC 2018, bolo množstvo z nás trochu sklamaných. Ale konferencia predsa len patrí softwaru, a tak si musíme na oficiálne predstavenie počkať do septembra. Už teraz však vieme kľúčové informácie, ktoré o nadchádzajúcom iPade prezrádzajú, ako bude vypadať.

Informácie o iPad Pro 2018

Nový iPad prevezme design vlajkového iPhonu

Už to naozaj chcelo zmenu. Však Apple predstavuje designovo stále rovnaké modely, ktoré sa od seba síce líšia výkonom i celkovými „skrytými“ parametrami, ale na prvý pohľad od seba niektoré modely len tak nerozoznáte. Aj preto by sa mal nový iPad Pro predstaviť v septembri 2018 ako „zväčšenina“ iPhonu X. Z veľkej časti tak budú odstránené rámčeky (podobne ako pri iPhone X, takže nie úplne) a Apple úplne vynechá home button, čo potvrdzujú aj posledné informácie z iOS 12, kde nie je s ikonickým tlačidlom pre najnovší iPad počítané.

Nový iPad Pro SK

Nahradiť ho majú rôzne gestá, rovnako ako to výrobca spravil pri svojej vlajkovej lodi. Na internete sa už stihla rozbehnúť vlna názorov, a tradične to niektorí vnímajú ako skvelý inovatívny krok, zatiaľ čo iní bezrámčekové prevedenie odsudzujú kvôli možnému nepohodlnému držaniu. No zozačiatku bolo dosť negatívnych ohlasov aj na iPhone X, ale ako sa ukázalo, drží sa i ovláda naozaj dobre. Napriek tomu spraví nový iPad Pro 2018 zásadný krok vpred, pretože nebude mať výrez v hornej časti displeja.

Mohlo by vás zaujímať: Puzdro s klávesnicou pre iPad 9.7“ (2018)

Na rozdiel od „desiatky“ bude teda displej nenarušený, vďaka čomu sa bude líšiť tiež jeho ovládanie. Apple stihol od predstavenia iPhonu X prejsť poriadny kus cesty, a posunul technológiu TrueDepth na úplne inú pozíciu. Kamery aj ostatné senzory sú tak menšie, čo je umožnilo skryť do hornej časti rámčeka, a dokonca sa predpokladá, že by mohla väčšia z verzií prísť v uhlopriečke 12.9“ (namiesto súčasných 12.5“), a menšia v veľkosti 10.9“ (namiesto 10.5“). Rozmery tela by sa pritom nijako zásadne zmeniť nemali (zväčší sa akurát plocha displeja, ktorej ustúpia rámčeky).

iPad Pro 2018 Slovensko

Odomykanie cez Face ID bude pri novom iPade chytrejšie

Zabezpečenie telefónu cez Touch ID už je dnes skôr štandardom ako nejakou vychytávkou – zato Face ID je jednou z najoceňovanejších technológií, s ktorou sú ľudia v kontakte. Do výbavy ju dostane aj nový iPad 2018, pri ktorom už ale Apple umožní nasnímať dve tváre (napríklad vašu a manželkinu), takže nebude aspoň v rámci rodiny ako nedobytná skrinka. A vďaka technológii fotoaparátov TrueDepth má fungovať zasa o niečo lepšie, takže vás v pohode pozná, keď zrovna vyleziete z vody, máte na sebe slnečné okuliare alebo to preženiete s make-upom.

Mohlo by vás zaujímať: Apple omylom prezradil príchod iPadu Pro bez rámčekov

Dátum vydania nového bezrámčekového iPadu Pro

Možno každý fanúšik Apple očakával, že budú na WWDC 2018 predstavené aspoň nové iPhony, ktoré bude čoskoro nasledovať i nová generácia iPadov. Nakoniec sa výrobca rozhodol predstaviť nové modely až v septembri tohto roku – už teraz ale vieme, že jeden z plánovaných iPhonov nedorazí. Premiéru si má v septembri užiť práve nový iPad Pro 2018, ktorého vzhľad čiastočne potvrdili posledné informácie z chystanej finálnej verzie iOS 12.

Bezrámčekový iPad Pro 2018

Pôvodne sa síce predpokladal výrez – rovnako ako je tomu pri iPhone X aj ďalších plánovaných iPhonov – ale v prípade tabletu by to mohlo byť naopak aj trochu nepraktické. Zaujímavé je, že veľa ľudí neuvažuje nad variantom, že by aj niektorý z nových iPhonov nemusel mať výrez.

Predpokladaná cena iPadu Pro 2018

Okolo tejto novinky je stále množstvo otáznikov, a jedným z nich je aj cena, ktorú môžeme teraz skôr len odhadovať. V súčasnej dobe je iPad Pro 10.5“ predávaný za 18 – 21 tisíc v závislosti na pamäti, zatiaľ čo väčší 12.9“ verzia štartuje na 21 990 Kč. Vzhľadom k vývoju ceny pri iPhone X, za ktorý sme zaplatili o cca 30% vyššiu cenu ako za iPhone 8 / 8 Plus s LCD displejom, by sa mohla cena menšieho z iPadu Pro 2018 pohybovať medzi 23 – 26 tisíci (opäť v závislosti na veľkosti úložiska), zatiaľ čo väčšia verzia by mohla kľudne preskočiť třicítku.

Mohlo by vás zaujímať: Predstavujeme nový iPad 6. generácie (2018)

Čo potvrdzuje príchod nového iPadu Pro

Jasne, väčšina informácií sú až do oficiálneho predstavenia len domnienky, ale design aj kľúčové vlastnosti nových iPadov potvrdzuje niekoľko zistení. Tým jedným je nedávno vydaná piata beta verzia iOS 12, kde je rozhranie pre bezrámčekovú obrazovku iPadu (gestá namiesto home buttona a výrezu, rozloženie ikón apod.). Jeho príchod podporuje aj zistenie vývojára Stevena Troughton-Smithe, ktorý narazil v bete iOS 12 na software Avatar-Kit využívaný pre Animoji (funguje pre technológiu TrueDepth, ktorú má v súčasnej dobe len iPhone X).

URL: /ipad-pro-2018-vse-co-vime

Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.appleking.sk/blog/6255-2">
Pinterest
Pinterest
Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *