Ako nastaviť AirTag? Od vybalenia až po inštaláciu.

Už je to vyše mesiaca, čo Apple predstavil nové lokátory AirTag. Jedná sa o produkt, o ktorého predstavení sa špekulovalo viac ako posledné 2 roky. Do tohtoročnej jari sme sa jeho predstavenia nedočkali a mohli sme mať iba predpoklady toho, ako by mohol vyzerať. Teraz už AirTagy robia radosť prvým zákazníkom. Ukážeme vám, ako nastaviť AirTag od začiatku až do konca. Teda od vybalenia z krabičky až po samotné pridanie medzi vaše príslušenstvo.


Jednoduché balenie AirTagu

Apple predáva AirTags v decentnej, jednoduchej škatuľke, ktorá obsahuje presne všetko, čo potrebujete. Balenie teda obsahuje samotné lokátory AirTags a jednoduché inštrukcie na ich inštaláciu. Každý AirTag obsahuje batériu. Apple sľubuje, že batéria by mala pri bežnom používaní vydržať viac ako 1 rok. Minimálne tak dlho sa teda nemusíte starať o novú batériu.

Vyberte AirTag a ochrannú pásku

Akonáhle vyberiete AirTag z papierového obalu, môžete odstrániť plastový ochranný obal. V tomto okamihu ešte nie je AirTag pripravený na inštaláciu. Musíte z neho odstrániť tenký, priehľadný plastový prúžok, ktorým aktivujete napájanie z batérie.

Po vybratí tohto pásku vydá AirTag zvuk, ktorým signalizuje, že funguje a je pripravený na inštaláciu.

Ako nastaviť AirTag a pridať ho medzi svoje zariadenia?

Ak neviete ako nastaviť AirTag, je dobré na úvod spomenúť, že to je veľmi jednoduché a rýchle. Ihneď po dokončení nastavenia môžete svoje predmety lokalizovať v aplikácii „Nájsť“, požiadať Siri, aby predmet našla alebo spustiť navigáciu na miesto, kde sa predmet nachádza.

  1. Aktivujte na svojom iPhone Bluetooth. Ak už máte Bluetooth aktívny, presuňte AirTag k iPhonu, aby spolu boli čo najbližšie. Na obrazovke iPhonu uvidíte výzvu na pripojenie AirTagu. Stačí kliknúť na tlačidlo Pripojiť.
  2. Na iPhone sa zobrazí dotaz, či chcete zaregistrovať váš AirTag pod vaše Apple ID a telefónne číslo. Voľbu potvrďte pomocou tlačidla Pokračovať. 
  3. V nasledovnej časti nastavenia vyberte označenie pre váš AirTag. Podľa štítku, ktorý zvolíte, sa bude zobrazovať emotikon AirTagu v aplikácii „Nájsť“.
  4. V poslednej časti nasleduje krátke zhrnutie sprievodcu, ktorý vás prevedie krokmi, ako AirTag nastaviť. Sprievodcu môžete ukončiť alebo si zobraziť zariadenie v aplikácii „Nájsť“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *