Ako nastaviť na iPhone predvolený webový prehliadač

Chytré telefóny majú veľmi široké spektrum využitia. V súvislosti s tým sa za posledných niekoľko rokov zmenilo aj správanie užívateľov. Tí stále čoraz viac používajú telefón v porovnaní s inými zariadeniami. Jednou z najpoužívanejších funkcií na telefóne je v dnešnej dobe surfovanie na webe. Nie každému užívateľovi musí vyhovovať predvolený prehliadač systému iOs. Aj Safari má svoje nedostatky. Ak používate počítač s operačným systémom Windows, potom dosť možno oceníte synchronizáciu v prehliadači medzi mobilným telefónom a PC. Práve preto možno budete potrebovať iný prehliadač, pretože Safari na Windows už nenainštalujete. Ako nastaviť na iPhone predvolený webový prehliadač?


Aké alternatívne webové prehliadače môžete použiť?

Pravdepodobne si pri tejto téme, ako nastaviť na iPhone predvolený webový prehliadač, hovoríte, aké ďalšie prehliadače mimo natívnu aplikáciu Safari, existujú. Užívatelia často prechádzajú na známy prehliadač od Google kvôli tomu, že sú zvyknutí ho používať na svojom počítači. Často sa tiež stretneme s tým, že Safari nemá funkcie, ktoré sa môžu hodiť, ako je napr. prekladanie stránok. Užívatelia sa tiež často sťažujú na zlú optimalizáciu niektorých webových stránok pre prehliadač Safari.

Ako nastaviť na iPhone predvolený webový prehliadač?

  1. Stiahnite si z App Store webový prehliadač, ktorý chcete používať ako predvolený. Ak už máte aplikáciu stiahnutú, presuňte sa na druhý krok.
  2. Otvorte Nastavenia, a zíďte do časti s aplikáciami tretích strán a nájdite vašu preferovanú aplikáciu, napr. Chrome.
  3. Presuňte sa to Predvolený prehliadačzvoľte aplikáciu, ktorú chcete zvoliť ako predvolenú.

POZNÁMKA: Ak možnosť na nastavenie webového prehliadača tretej strany ako predvolenej aplikácie pre tieto účely nevidíte, vývojár danej aplikácie to nemusí podporovať. Ak používate pre surfovanie na webe rozšírené aplikácie, podpora tejto funkcie je tu samozrejmosť.

Čo sa udeje teraz?

Ak ste nastavili ako svoj predvolený webový prehliadač inú aplikáciu než Safari, budú sa všetky hypertextové odkazy otvárať už v ňom. Toto nastavenie sa tiež prepíše do chytrej asistentky Siri, ktorá bude prípadné webové stránky otvárať už vo vami zvolenej aplikácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *