Predstavenie iPhonu 12 Apple naplánoval na budúci týždeň

Po oficiálnom septembrovom evente Keynote sa dostavilo pre väčšinu nadšencov Apple produktov veľké sklamanie. Najočakávanejšiu technologickú novinku roka, v podobe iPhonu 12, Apple nepredstavil. Po viac ako mesiaci, keď Apple držal jazyk za zubami, sa už vie, že Apple nás dlho napínať nechce a ani nebude. Predstavenie iPhonu 12 skutočne len tak neodflákol. Predstavenie iPhonu 12 prebehne už budúci týždeň.


Termín predstavenia iPhonu 12 Apple poznajú novinári

Apple tento týždeň poslal novinárom termín predstavenia iPhonu 12, ktorý bude najvýznamnejšia Apple udalosť tohto roka. Termín si Apple stanovil na 13. októbra 2020. Celá akcia prebehne, tak ako sme už zvyknutí z WWDC a Apple Eventu online. S najvyššou pravdepodobnosťou opäť formou pred-nakrúteného videa. To začne tradične o 19:00 SELČ.

Odkaz na udalosť nájdete tu.

Čo už vieme…

Podľa uniknutých informácií sa Apple chystá použiť rovnaký displej ako v iPhone 12 Pro a 12 Pro Max. Ten však bude doplnený o nové tvrdené sklo Ceramic Shield, ktoré by sa malo pýšiť veľmi nadštandardnou odolnosťou proti rozbitiu.

Ďalšou novinkou, ktorá by mala spolu s iPhonom 12 doraziť bude podpora Dolby Vision. Tá zaručí ešte dynamickejšie a kvalitnejšie videá z jablčného mobilného telefónu ako doteraz.

Pripravte sa na rýchlosť 5G

Hoci 5G pokrytie je u nás momentálne minimálne, respektíve takmer žiadne, v zahraničí sa rozrastá 5G ako huby po daždi. Amerika, Veľká Británia, Taliansko aj ďalšie krajiny môžu tieto siete bez obmedzenia budovať a používať. Aj u nás na Slovensku už prvými 5G sieťami disponujeme. Tie sú však iba v testovacom režime.

Otázka, či bude iPhone 12 mobilnú sieť 5. generácie podporovať, je teda na mieste. Podľa všetkých informácií môžeme oznámiť, že áno. iPhone 12 bude tiež vybavený funkciou, ktorá bude medzi LTE a 5G sieťami prepínať podľa potreby s ohľadom na výdrž batérie. Modemy pre siete 5. generácie totiž spotrebúvajú podstatne viac energie.

iPhonom 12 to nekončí…

Predstavenie iPhonu 12 nebude to jediné, čo sa v utorok ráno (na Slovensku večer) predstaví. Dosť možno Apple pripravil tiež, už u nás na blogu spomínané, lokalizátory AirTags a ďalšie produkty. Nechajme sa prekvapiť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *