Vynútený reštart na iPhone SE vykonáte jednoducho

iPhone SE 2. generácie je pomerne stále horúca novinka, s ktorou sa zoznamujú ako Apple nováčikovia, tak užívatelia sa starších generácií iPhonu. Prirodzene tak trvá, že si niekto môže na nové zariadenie zvyknúť pomalšie aj napriek jeho veľmi intuitívnemu ovládaniu. Aj telefóny od Apple sú len stroje a môže sa stať, že budete musieť použiť vynútený reštart na iPhone SE. Najčastejšie vtedy, keď sa zasekne nejaká aplikácia, objaví sa nejaká chyba alebo keď iPhone práve nereaguje.


Vynútený reštart iPhone SE je rovnaký ako u starších modelov

iPhone 7 sme museli ešte reštartovať postupom, ktorý bol pre tento telefón s prvým digitálnym tlačidlom (homebutton) nový. Kombinácia stlačenia tlačidla plochy a tlačidla vypnutia sa zmenila na tlačidlo pre zníženie hlasitosti a tlačidlo pre vypnutie. S príchodom iPhonu 8 a 8 Plus, a zároveň tak iPhonu X, však došlo v ďalšej zmene. Tú zdedil tiež iPhone SE 2. generácie a postup je naozaj veľmi intuitívny.

Ako vykonať vynútený reštart iPhonu SE 2. generácie

  1. Stlačte krátko tlačidlo na zvýšenie hlasitosti
  2. Stlačte krátko tlačidlo pre zníženie hlasitosti
  3. Stlačte a držte tlačidlo vypínania (uspávania displeja), pokým sa nerozsvieti logo Apple

zdroj: Apple.com

A čo robiť, ak nejde iPhone SE zapnúť?

 

Dôvody, prečo nejde iPhone SE zapnúť, môže byť rôzne. Ak ani po vykonaní vynúteného reštartu nejde iPhone spustiť, skúste ho pripojiť k počítaču alebo Macu a sledujte, či budú zariadenia na seba vzájomne reagovať. Skúste iPhone aspoň hodinu nabíjať, vyskúšať rôzne adaptéry a rôzne lightning káble.

Ak zariadenie stále nereaguje, pravdepodobne je potreba odovzdať ho do starostlivosti servisu. Ten vykoná diagnostiku zariadenia a navrhne najoptimálnejšie riešenie problému pre vaše zariadenie.

Ponúkame profesionálnu opravu iPhonu SE 2. generácie. Navštívte náš web alebo nám napíšte na servis@appleking.cz.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *