Kalibrácia batérie v MacBooku jej predĺži životnosť a presnosť

Batérie sú veľmi špecifická vec. Máme ich spojené predovšetkým s dodávaním energie do našich zariadení bez toho, aby sme ich museli mať práve napájané zo siete. Prináša to nespočet výhod a zariadenia, ktoré stále nosíme pri sebe sú na batériách závislé. Pre predĺženie životnosti u  prenosných počítačov by sa teda nemala zanedbávať kalibrácia batérie v MacBooku. Ukážeme si, ako na to.


Kalibrace baterie v MacBooku

Z akého dôvodu sa vykonáva kalibrácia batérie v MacBooku?

Hlavným dôvodom, prečo je kalibrácia batérie v MacBooku dôležitá, je predovšetkým predĺženie životnosti batérie. Batéria tak bude využívať celú svoju kapacitu, ktorou disponuje, pre uchovanie elektrického napätia. Ďalším nesporným dôvodom je, že po vykonaní kalibrácie bude oveľa presnejší ukazovateľ batérie.

Ako teda na kalibráciu?

1. Nabite batériu na 100%.

Aj po nabití batérie na 100% vám odporúčame nechať pripojenú nabíjačku aspoň ďalšie 2 hodiny.

2. Vybite batériu na 0%.

Batériu vybite na úplné minimum, ako sa len dá. MacBook vás bude upozorňovať, že sa čoskoro vypne. Oznámenie ale ignorujte a nechajte ho úplne vybiť. Batériu nechajte najmenej 20 minút vo vybitom stave.

3. Nabite batériu späť na 100%.

Pripojte nabíjačku a batériu nabite opäť na 100%.

4. Kalibrácia batérie je dokončená.

Čo sa pri tom udeje?

Pri tomto procese dôjde k celkovému využitiu kapacity batérie. MacBook je tak schopný lepšie určiť kapacitu aj opotrebovanie batérie, keď pozná jej hranice od plného nabitia až po úplné vybitie.

Podobný článok:

Jak zjistit počet cyklů baterie na iPhonu

Ako často sa má kalibrácia batérie v MacBooku vykonávať?

Frekvencia kalibrácie batérie sa odporúča vykonávať raz za mesiac. Minimálne však raz za pol roka. Prípady, kedy by sa tento postup mal vykonať je tiež výmena batérie v MacBooku a takisto v prípade, že je zariadenie úplne nové.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *